سلامت و پزشکی - چه داروهایی باعث چاقی می شوند؟

موضوعات
Category

لينك هاي روزانه
Daily Links

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 1
» بازديد ديروز : 1
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 11
» بازديد سال : 530
» بازديد کل : 530
» اعضا : 0
» مطالب : 32

چه داروهایی باعث چاقی می شوند؟


تاریخ انتشار پست : 1397/3/12 بازدید : 39

چرا چاقی باعث دیابت میشود؟

می دونیم که به ناتوانی تولید هورمون انسولین در بدن برای مقابله با قند خون، دیابت میگن و همچنین این نکته مبرهنه که چاقی باعث دیابت هم میشه، به همین دلیل کنترل وزن و دوری از چاقی به نوعی میشه گفت راهی برای پیشگیری از دیابت هم هست. متاسفانه طبق آمار دو درصد از مرگ های هر ساله رو مبتلایان به دیابت تشکیل میدن.

انواع دیابت:

چرا چاقی باعث دیابت میشود؟ دو نوع اصلی دیابت وجود داره، دیابت نوع یک که بیشتر در دوران کودکی و نوجوانی رخ میده و در اون، بدن توانایی تولید انسولین نخواهد داشت و نوع دیگه ای از دیابت، دیابت نوع دو هست که در نتیجه واکنش نامناسب بدن به انسولین به وجود میاد.

آیا چاقی و دیابت با هم در ارتباطند؟

باید بگیم که با وجود باورهای قبلی، چاقی باعث بروز دیابت نشده و دیابت هم باعث چاقی نمی شه بلکه چاقی و دیابت هر دو منشا مشترکی دارن و هر دو در اثر اختلال متابولیسم انسولین به وجود میان. چاقی

ژن و ربطش به چاقی:

چه کسانی استعداد چاقی دارند؟ رفتارهای ما آدم ها طبق قواعد ژنتیکن. هر فردی ژن های رفتاری خاص خودش رو از نیاکانش دریافت می کنه و به ارث می بره. یکی از این ژن های رفتاری، ‌ژن رفتاری خوراکیه که در خانواده‌ای با ژن رفتاری پرخوری، باعث چاقی افراد خانواده، در خانواده‌ای دیگر با رفتار معتدل در تغذیه، باعث خوش اندامی و در خانواده هایی با رفتار عدم تمایل به خوردن یا نفرت از غذا، موجب لاغری مفرط افراد میشه. میشه ژن رو تغییر داد؟ ژنهای رفتاری به هیچ وجه تغییرپذیر نیستن، ولی امکان کنترل اونها با اراده خود فرد وجود داره! برای مثال شیر درنده و گرسنه ای رو فرض کنید، که ژن رفتاری اون بهش دستور میده انسان رو بخوره، اما همین حیوان رو هم میشه با کنترل و کار روی رفتارهاش، حتی در سیرک ها برای ساعت ها به بازی گرفت، بدون اینکه آسیبی به فردی بزنه!

بیماری چاقی و جراحی های درمان کننده آن

دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد