سلامت و پزشکی - بیماری چاقی و جراحی های درمان کننده آن

موضوعات
Category

لينك هاي روزانه
Daily Links

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 1
» بازديد ديروز : 1
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 11
» بازديد سال : 530
» بازديد کل : 530
» اعضا : 0
» مطالب : 32

بیماری چاقی و جراحی های درمان کننده آن


تاریخ انتشار پست : 1397/3/29 بازدید : 17

عامل و علت چاقی چیست؟

اگه از هر فردی بپرسیم که عامل و علت چاقی به نظرش چیه؟ قطعا پرخوری و بی تحرکی رو می شنویم؛ پس باید گفت که متهمین ردیف اول چاقی این دو عاملن. اما در سال های اخیر با بررسی دقیق تر، پزشکان و متخصصان متوجه شدن که عوامل جزئی تری وجود دارن که کنترل اونها می تونه تناسب اندام رو به وجود بیاره. عواملی که کمتر به اونها توجه میشه و دقیقا همون ها هستن که باعث چاق تر شدن ما میشن. با ما تا انتهای این مطلب با بررسی جزئیات این عوامل همراه باشید...

کمبود خواب:

طبق نظر محققان BMI افرادی که هر شب 7 تا 9 ساعت خواب باکیفیت دارن از افرادی که 6 ساعت یا کمتر می خوابن کمتره و افراد کم خواب معمولا دارای اضافه وزن و چاقی هستن.

مصرف نوشیدنی های الکلی:

مصرف نوشیدنی های الکلی بخصوص در مردان باعث به وجود اومدن چاقی شکمی میشه. باید بگیم که با چرب شدن کبد بر اثر مصرف الکل، چربی های بدن انباشته شده و دیرتر از بین میرن. چاقی

سه روش جراحی:

  1. اولين روش، محدود كننده ورود غذاست كه با تنگ كردن ابتدای معده با گذاشتن حلقه سيلكونی كه قابل تنظيم هم هست ورود و مصرف غذا محدود می شه.
  2. در روش دوم، با بريدن و برداشتن سه چهارم معده به طور عمودی از حجم معده كاسته می شه.
  3. سومين روش عمل توام محدود كردن ورود غذا و ايجاد سوجذبه، در اين روش معده از مسير ورود و عبور غذا حذف می شه و مواد غذايی مستقيما به روده باريک وارد ميشن.
  4. روش چهارم تلفيقی از عمل اسليو و جابه جايی روده باریکه که در اين عمل هم غذا به ميزان محدود مصرف و هم از جذب اون كاسته ميشه.

عامل و علت چاقی چیست؟

دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد